Türkiye'nin 3 Yıldır en çok tercih ettiği ve güvendiği Sosyal Medya Hizmetleri Ajansı Takipcim.com.tr' ye Hoşgeldin -  +905333502774| [email protected]

YouTube girişim tarihi

YouTube girişim tarihi
İçindekiler

  Video izleme platformu olan YouTube uygulamasının girişim tarihi çok büyük bir girişimciliği anlatıyor. Girişimci olmak isteyenlerin bilmesi gereken bir olay.

  YouTube, bir video barındırma sitesi. Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan platform 15 Şubat 2005 tarihinde 3 PayPal çalışanı olan Steve Chen, Chad Hurley ve Jawed Karim tarafından kuruldu. 11.5 milyon $ yatırım yapılarak kurulan ve reklamlar ile büyümeye başlayan site sahipleri Google sayesinde 1 yıl içerisinde 1.65 milyar $ gelir elde ederek büyük bir girişim başarısı yakalamıştı. Yani küçük bir yatırım ile YouTube’un değeri 1.65 milyar $ seviyesine ulaşmıştı.

  Video yükleme, izleme, paylaşma, beğenme ve yorum yapma gibi özelliklerin yer aldığı uygulamada kullanıcılar ilk zamanlar Adobe Flash ile birlikte videoları gösteriyordu. Performansından dolayı sonraları HTML5 sistemine geçiş yapan firma, Adobe Flash desteğini uygulamasından tamamen kaldırma kararı aldı. Genel olarak amatörlerin kullandığı bir platform olan YouTube profesyoneller tarafından da tercih ediliyor. Kullanıcıların bu platformu kullanmasındaki en önemli sebep gelir kaynağı olması. Özellikle 2012 yılından sonra YouTube’un popülerliği hızla artmaya başladı ve YouTube’dan gelir elde etmek mümkün hale geldi.

  YouTube ve başarılı girişim tarihi

  Bu bölümde YouTube platformunun girişim tarihi için YouTube’un kurulmadan önceki durumundan bahsetmek istiyoruz. YouTube, az önce de belirttiğimiz gibi eskiden Paypal çalışanı olan 3 gencin yani Steve Chen, Chad Hurley ve Jawed Karim’in bir eseri olarak ortaya çıktı. Gençlerden birinin anlattığına göre YouTube fikri bir yemekte ortaya çıktı. Toplu bir akşam yemeğinde bir araya gelen üçlü, çektikleri görüntüyü ve bunun yanı sıra bulunması zor olan videoları tek bir alana toplamak için bir video sitesi kurma kararı aldı.

  O zamanlar pek çok popüler video sitesi yer alıyordu. YouTube’u kuran kişilerin bu siteyi kurmalarındaki amacı diğer video yükleme sitelerinin daha karışık bir sisteme sahip olduğu ve birçok videonun bu sitelerde yer almadığı idi. Bundan dolayı YouTube’u geliştirmeye başlayan ekip, bir süre bu konu üzerinde çalıştı.

  YouTube’un kurulma hikayesi

  YouTube, 2005 yılının 15 Şubat’ında resmî olarak kuruldu. Kuruldu kurulmasına fakat henüz birçok hata ile doluydu. Bundan dolayı bu 3 genç hataları düzeltmek için birkaç ay uğraştı. Platform kurulduktan yaklaşık 3 ay sonra Nisan ayında ilk video yüklendi. Bu video arka planda fillerin bulunduğu ve ön planda konuşmacının yer aldığı düşük çözünürlüklü bir YouTube videosuydu.

  İlk kurulduğu zamanlar başarılı bir şekilde büyüme kaydedemeyen ekip reklam verdiği halde yine de başarılı olamıyordu. Bunun için 11.5 milyon $’lık bir yatırım alan YouTube ekibi, site için oyuncu ajansları ile anlaştı ve oyuncuların YouTube’da video çekmesi için uğraştı. Bu olay sorunsuz bir şekilde gerçekleşse de YouTube yine de büyüyemedi. Zaten o yıllarda diğer video siteleri de bu şekilde gelişiyordu, yani YouTube farklı bir olay yapmamıştı.

  YouTube’un yükselmeye başlaması

  YouTube’un bir anda yükselmeye başlamasının sebebi amatör video paylaşımcılarının bu siteyi keşfedip kolay bir şekilde video yükleyebilmesi oldu. YouTube’un kolay kullanılabilir arayüzü sayesinde videoları hızlı bir şekilde yükleyebilen amatör video üreticileri, bu videoları diğer arkadaşlarına ve internetteki insanlara göstermeye başladı. YouTube, bu sayede büyümeyi ve profesyonellerin de ilgisini çekmeyi başardı. Yaşanan bu olay sonrasında amatör video üreticilerinin yanı sıra profesyonel video üreticileri de bu platformda yer edinmeye başladı. Youtube'nin profesyonel olarak SMM hizmetleri arasında yer alması ile birlikte youtube abone hizmetleri'de ön plana çıkarak yeni bir sektör oluşturmuştur.

  YouTube’un Google’a satışı

  YouTube girişim tarihi konusunun en önemli maddelerinden birisi de Google satışı olarak yer alıyor. YouTube’un asıl büyüme zamanı Google’a satılmasıyla başladı. Google o zamanlar kendi video sitesini geliştirmek istiyordu. Kendi geliştirdiği video sitesi tutmayan Google, başka bir video sitesini satın alma kararı aldı. Bu dönemde yükselmeye başlayan YouTube platformu Google için uygun bir web sitesiydi. Hemen bu siteyi almak için 3 genç ile iletişime geçen Google, 11.5 milyon $’lık yatırım ile geliştirilen platformu 1.65 milyar $ ödeyerek satın aldı. 13 Kasım 2006 yılında gerçekleşen bu olay YouTube’un Google’a geçmesiyle birlikte hızlı bir büyüme kaydetmesini sağladı. Günümüze kadar pek çok özellik ile birlikte gelişmeye başlayan platform, 1.65 milyar $’a satılsa da her yıl 10 milyar $’dan daha fazla gelir sağlıyor.

  Günümüzde YouTube

  15 Şubat 2015 tarihinde kurulan ve günümüzde milyarlarca izleyicisi bulunan YouTube’un yıllık geliri 15 milyar $ ve üzerinde bulunuyor. Dünya çapında hizmet vermeye devam eden YouTube’un genel merkezi şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan San Bruno kentinde bulunuyor. Python ve JavaScript kullanımının yer aldığı web sitesinde reklamdan gelir elde etmek isteyenler Google Adsense sisteminden yararlanıyor.

  Web sitesinde günümüzde telif haklarına büyük bir önem gösteriliyor. Kullanıcılar bir video yüklediklerinde videonun telif politikasına uygun olması gerekiyor. Eğer ki telif politikasına uygun olmayan bir video paylaşılır ise YouTube bu videonun gösterimini kısıtlayabiliyor. Her içeriğin telif politikası farklı olduğu için içerik üreticilerinin içeriği kullanırken bu politikaları öğrenmesi gerekiyor.

  YouTube’un çalışma sistemi

  YouTube’un kurulduğu zamanlar standart video formatı 320x240 piksel idi. Belki günümüzde çok düşük gibi görünebilir fakat o zamanlarda gayet yeterli bir formattı. Aslına bakılır ise daha yüksek de olabilirdi fakat ekibin depolama alanı yeterli değildi. Dönemin başlarında Adobe Flash eklentisi ile birlikte videolar *.flv formatına dönüştürülerek siteye ekleniyordu. Yani YouTube kullanmak için Adobe Flash eklentisinin bilgisayarda kurulu olması gerekiyordu.

  Uzun bir dönem 320x240 piksel çözünürlük ile videoları paylaşan YouTube, 2008 yılına kadar bu duruma devam etti. Televizyon formatlarının bu yıllarda 480p hatta 720p seviyesine çıktığı düşünüldüğünde bu çözünürlük oldukça düşük idi. 2008 yılının Mart ayında YouTube daha yüksek bir kalite seçeneği sunarak 480x360 piksel çözünürlüğü içerik üreticiler ve izleyiciler ile buluşturmuştu. Artık YouTube’daki videolar bir kademe daha kaliteliydi. Dönemin monitörlerinin daha düşük çözünürlükte olduğu düşünüldüğünde o zamanki insanlar için bu çözünürlük günümüzün 1280x720 piksel çözünürlüğü gibiydi. İlerleyen yıllarda sırayla 480p, 720p, 1080p, 2K, 4K, 8K çözünürlükleri platforma eklenmişti.

  YouTube’un dönemin ilk zamanlarında yaşadığı bir olay web sitesinin depolama sıkıntısının ne kadar ciddi olduğunu gösteriyordu. Bir gün YouTube kullanıcıları video yükleme işlemi yaparken ekip depolama alanının kritik seviyelerde olduğunu gördü. Saatler içerisinde biteceği tahmin edilen depolama alanının aynı gün içerisinde güncellenmesi gerekiyordu. YouTube hemen yeni depolama alanları alarak kısa süre içerisinde depolamayı yükseltir ve depolama sıkıntısını ortadan kaldırır.

  YouTube kanal türleri

  YouTube’da 6 farklı kanal türü bulunuyor. Bunlardan en çok bilineni YouTuber olarak yer alıyor. Bu kanal türü standart bir YouTube hesabı olarak biliniyor. Director ise film yapımcıları için geliştirilen bir kanal türü. Bu kanal türüne sahip kullanıcıların video boyutları daha yüksek olabiliyor. Müzikleri bulunanlar için musician, mizahi videolar hazırlayanlar için comedian ve uzmanlık alanına göre paylaşım yapanlar için guru kanal türü bulunuyor. Ayrıca reporter yani bildirici olarak yer alan kanallar da uygunsuz videoları rapor etmek için yer alıyor.

  Son Güncelleme: 21 Ocak 2021

  Önceki

  TikTok nasıl başarılı oldu?

  Sonraki

  Facebook uygulamasının özellikleri

  Yorum Yap
  Haydi! Hizmetimizi yorumla. Bu sayede diğer müşterilere de hizmetimizi anlatmış olup, yardımcı olmuş olursun :)
  Case
  subscibe
  İstanbul’dan bir kişi
  100 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Aydından’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İstanbuldan’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Ortaca’dan bir kişi
  250 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Payas’dan bir kişi
  500 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Ordu’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Edirne’den bir kişi
  5000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Çanakkale’den bir kişi
  10000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Denizli’den bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  10000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Hakkari’den bir kişi
  1000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  İzmit’den bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Kars’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Fethiye’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 12 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  1000 Adet Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Bolu’dan bir kişi
  100 Small Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  3000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  1000 Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 12 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  5000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  1000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  Gaziantep’dan bir kişi
  5000 Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  5000 Adet Twitch Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  2000 Tiktok Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  Rize’den bir kişi
  300 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 40 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10000 Adet Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Diyarbakır’dan bir kişi
  1000 Adet Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 22 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  3000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 33 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  2000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 57 Dakika önce.

  Kastomunu’dan bir kişi
  Large Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  İzmit’den bir kişi
  1000 Adet Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 44 Dakika önce.

  Aksaray’dan bir kişi
  1000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 55 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 51 Dakika önce.

  Kayseri’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 46 Dakika önce.

  Sivas’dan bir kişi
  3000 Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Tekirdağ’dan bir kişi
  100000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 26 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Retweet Satın Aldı.

  Yaklaşık 14 Dakika önce.

  Adana’dan bir kişi
  5000 Sayfa Beğenisi Satın Aldı.

  Yaklaşık 47 Dakika önce.

  Mersin’dan bir kişi
  500 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 19 Dakika önce.

  Malatya’dan bir kişi
  1000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Uşak’dan bir kişi
  Small Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 31 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  5000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 53 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Eskişehir’den bir kişi
  5000 Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  5000 Çekiliş Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 17 Dakika önce.

  Afyon’dan bir kişi
  1000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 39 Dakika önce.

  Kocaelin’den bir kişi
  100.000 Hikaye İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 48 Dakika önce.

  Sinop’dan bir kişi
  2000 Twitter Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 42 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  20.000 Tiktok İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 46 Dakika önce.

  Denizli’den bir kişi
  500 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  250 Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  10000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Retweet Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Burdur’dan bir kişi
  2000 Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  Large Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Yalova’dan bir kişi
  5000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 17 Dakika önce.

  Niğde’den bir kişi
  5000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 20 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  1000 Aylık Oto Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 8 Dakika önce.

  Afyon’dan bir kişi
  1000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Sakarya’dan bir kişi
  3000 Twitch İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 23 Dakika önce.

  Van’dan bir kişi
  5000 Telafili Yabancı Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 34 Dakika önce.

  Amasya’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  1000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  50 Organik Kadın takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 36 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  2000 Telafili Yabancı Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  10.000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  500 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  Large Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Sivas’dan bir kişi
  2000 Tiktok Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Çanakkale’den bir kişi
  1000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 55 Dakika önce.

  Adıyaman’dan bir kişi
  10.000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 27 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  Medium Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  Gaziantep’den bir kişi
  250 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Ardahan’dan bir kişi
  1000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 20 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  Twitter 1000 Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  20.000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 16 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10.000 Youtube Gerçek Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Antalya’dan bir kişi
  1000 Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Niğde’den bir kişi
  500 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 44 Dakika önce.

  Malatya’dan bir kişi
  1000 Facebook İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 25 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  200 Aylık Oto Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 31 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  100.000 Türk İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  Karabük’den bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Ağrı’dan bir kişi
  250 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 13 Dakika önce.

  Kastomunu’dan bir kişi
  100 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 19 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Balıkesir’den bir kişi
  5000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Çorum’dan bir kişi
  5000 Türk İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Eskişehir’den bir kişi
  1000 Tiktok Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 41 Dakika önce.

  Şanlıurfa’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  10.000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 27 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  1000 Twitter Gerçek Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  10.000 Hikaye İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  Medium Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  1000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Konya’dan bir kişi
  2000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Tekirdağ’dan bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 47 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  3000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Düzce’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10.000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Ağrı’dan bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 13 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  1000 Tiktok Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 21 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  2000 Canlı Yayın İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitch Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  1000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.