Türkiye'nin 3 Yıldır en çok tercih ettiği ve güvendiği Sosyal Medya Hizmetleri Ajansı Takipcim.com.tr' ye Hoşgeldin -  +905333502774| [email protected]

Youtube’da Trend Videolar Arasına Girmek İçin Neler Yapılmalı?

Youtube’da Trend Videolar Arasına Girmek İçin Neler Yapılmalı?
İçindekiler

  Youtube üzerinden düzenli olarak video yayınlayan kişilerin en önemli amaçlarından bir tanesi trend listesinde kendine yer bulmaktır. Bu listeye girmenin etkileri çok büyük olduğundan paylaşılan her videonun burada yerini alması amaçlanır. Maalesef bu her zaman mümkün olmuyor. Videoların trende girebilmeleri için bazı adımların atılması gerekli.

  Youtuber olarak çalışmalar yapan kişilerin Youtube trende girme için ilk olarak listenin ne olduğunu ve hangi şartlarla bu listede yer edinilebileceğini bilmesi gerekli. Sonrasında da listenin taleplerini yerine getirmek adına atılması gereken adımlar bulunuyor. Eğer süreç doğru bir şekilde ilerlerse başarılı olmak için hiçbir engel yok. Siz de videolarınızı trende sokabilirsiniz.

  Youtube Trende Girmek Veya Videonun Trend Olması Nedir?

  Youtube tarafından bir liste oluşturulmaktadır. Oluşturulan bu liste kısa sürede çok sayıda insan tarafından izlenen, etkileşim alan ve ilgi çeken videoları içerir. Kendi içerisinde bir sıralaması bulunur ve videolar listenin ne kadar üzerinde yer alırsa o kadar başarılı olarak nitelendirilmektedir.

  Paylaşılan videolarda Youtube trende girme beklentisi her zaman oluşur. Çünkü bu liste paylaşılan videonun her yönden başarılı olduğunu ve paylaşan kişinin de işini iyi bir şekilde yaptığını göstermektedir.

  Trend yalnızca ülke içerisinde paylaşılan videolardan oluşan bir listedir. Farklı ülkelerden paylaşılan videolar trend listesinde yer almaz. Her ülkede trend listesinin yapısı farklıdır. İnsanların ilgilerini çeken etmenler farklı olduğundan liste de daha farklı bir şekilde oluşabilmektedir.

  Youtube Trendleri Neye Göre Belirleniyor?

  Youtube kullanıcı sayısını hızlı bir şekilde arttırmasının ardından arama motoru olarak da kullanılan bir platforma dönüştü. İnsanlar siteye girdikleri gibi aramalarını gerçekleştiriyor ya da trend listesini inceliyorlar. Youtube trende girme sistemini belirli kurallar çerçevesinde oluşturmuş durumda. Bu kurallara maksimum seviyede uyan videolar trend listesindeki yerini alabiliyor.

  Görüntülenme Sayısı

  Trend listesinde kendine yer bulmak isteyen videoların kısa bir süre içerisinde görüntülenme sayısını çok ciddi seviyede arttırması gerekiyor. Video paylaşıldıktan kısa bir süre sonra milyonlarca kişiye ulaşmayı başarıyorsa bu video trend listesinde kendisine yer bulacaktır. Tabi ki bunu başarmak hiç de kolay değil.

  İzlenme Süresi

  Trend listesinde yer alabilmek için videonun izlenme süresinin de iyi olması gereklidir. Örnek vermek gerekirse yarım saatlik bir videoda Youtube trende girme için izlenme süresinin ortalama 25 dakika kadar olması gerekir. Videoya giren kişiler videonun toplam süresinin büyük bir kısmında videoda kalıyor ve izlemeye devam ediyorsa trend listesinde videonun yer alması mümkün olmaktadır. Müzik klipleri genellikle sonuna kadar izlendiğinden bu şartı sağlayıp listeye kolayca girerler.

  Sosyal Ağlarda Paylaşım

  Youtube üzerinden yayına sokulan videonun sevilmesi birçok farklı alanda paylaşılmasını sağlamaktadır. İnsanlar Instagram ya da Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarından video linkini paylaşıyorsa Youtube videonun kalitesi konusunda fikir sahibi olacak ve videoya listede yer verecektir. Bunu sağlamak için videonun ilgi çekici bir yapısı olması son derece önemlidir.

  Abone İstikrarı

  Bildiğiniz üzere Youtube platformunda abone düzeni yer alıyor. Instagram için takipçi ne kadar önemliyse Youtube için abone sayısı da aynı seviyede önemli. Videolar abonelerin giriş ekranlarında karşılarına çıkacağından daha fazla izlenecektir. Eğer aboneler ne kadar düzenli bir şekilde videoları izlerse Youtube trende girme ihtimali o kadar artar. Aboneler tüm videoları düzenli olarak izlemiyor ve etkileşime girmiyorsa videonun trend listesinde yer bulması son derece zor.

  Başlık ve İçerik Uyumu

  Hazırlanan videonun başlığı ve içeriğinin birbiri ile uyumlu olması gerekir. Sanal ortamda “clickbait” olarak isimlendirilen eylem söz konusu ise videonun trendlere girmesi son derece zordur. Eğer videoda olmayan bir şey başlıkta vaat ediliyorsa bu durum videoyu olumsuz bir şekilde etkileyecektir. İnsanlar başlıkta belirtilenleri görmek adına videoya girer ve bunları göremezlerse video için olumsuz hamlelerde bulunabileceklerdir.

  İçerik Paylaşım Düzeni

  Youtube üzerinden hazırlanan içeriklerin her zaman belirli bir düzen içerisinde yayına sokulması gerekir. Bu durum abonelerin henüz Youtube’a giriş yapıp videoyu görmeden izlemeye karar vermelerini sağlamaktadır. Her Çarşamba saat 19:00’da video paylaşılıyorsa aboneler bu saatin ardından siteye giriş yaparak videoyu izlerler. Bu kısa sürede yüksek sayıda izlenmeyi sağlayacağından Youtube trende girme çok daha kolay olacaktır.

  Youtube Trendlere Girmek İçin İpuçları

  Trend listesinde yer almak için gerekli olan etmenlerden bahsettik. Ancak bunlar videoları hazırlayan ve yayınlayan kişilerin elinde değil. Videoyu yükleyen kanalların elinden geleni yapıp beklemeye koyulması gerekiyor.

  Kısa sürede yüksek sayıda izleyici sayısına ulaşmak Youtube trende girme için en önemli etmen. Bunu sağlamanın yolu da abone sayısını arttırmaktan geçiyor. Farklı sosyal medya platformlarında erilen reklamlar ile bunu sağlamanız mümkün. Bunun yanı sıra belirli bir yayın düzeni olduğunda kısa sürede yüksek izleyici sayılarına ulaşmak da çok önemli. Hangi saatte paylaşım yapacağınıza karar vermeden önce kitlenizin en yoğun Youtube kullandığı saatleri belirlemeniz gerekiyor.

  Videoların süresinin uzunluğu da önemlidir. Uzun videoların trend listesinde yer alması nispeten daha kolay olur. Uzun bir videonun trend listesinde yer alması için büyük bir kısmının izlenmesi şarttır. İnsanlar videoya girip yalnızca birkaç dakika izlerse bu durum videoya zarar verir. Uzun süreli izleme için akıcı bir tarz yakalamak önemlidir.

  Gerekirse diksiyon dersleri alınarak insanların her zaman kanalda kalması sağlanabilir. Bir anda yapılan ses değişiklikleri ya da ani tepkiler de insanların dikkatini tekrardan videoya vermesini sağlar.

  Hedef kitlenizi belirlemeniz son derece önemlidir. Abonelerinizi inceleyerek nasıl bir kitleye hitap ettiğini görebilirsiniz. Sonrasında bu kitleye göre paylaşımlar yapmanız Youtube trende girme için çok önemli olacaktır.

  Youtube Trend Listesinde Olmanın Avantajları Neler?

  Youtube yayınları ile gelir elde etmeyi amaçlayan kişiler her zaman trend listesinde olmak için çaba sarf ederler. Bunun sebebi de listenin çok önemli avantajlarının olmasıdır. İlk olarak videonuz Youtube üzerinden bütün kitlelere ulaşır. Sizin hedef kitlenizin dışındaki kişiler de listede videonuzu görüp izleyebilir. Bu sayede yeni kitleleri de kanalınıza çekebilirsiniz.

  Videoların trend listesinde yer alması kanalın kalitesini gösteren etmenlerden bir tanesi. Bu da abone sayınızın kısa süre içerisinde artması anlamına geliyor. Abone sayısı yüksek kanallar markaların dikkatini çekeceğinden Youtube trende girme ile gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

  Youtube Trend Videoları Nasıl İzleniyor?

  Youtube giriş yaptıktan sonra trend listesinde yer alan videoları izlemek son derece kolay. Bilgisayarlardan siteye giriş yapılıyorsa sol üst kısımda “Trendler” sekmesi yer almaktadır. Bu sekmeye tıkladıktan sonra bütün liste karşınıza gelir ve buradan rahatlıkla videoları izleyebilirsiniz.

  Akıllı telefonlarda Youtube uygulamasını kullanan kişiler için de bu işlem son derece basittir. Uygulamanın alt kısmında “Keşfet” kısmı yer alır. Bu kısma tıkladığınız anda Youtube trende girme konusunda başarılı olan videolar karşınıza gelecektir.

  Videoların isimlerini ve kapak fotoğraflarını inceleyerek hangi videoları izleyeceğinize karar verebilirsiniz. Eğer zamanınız varsa tamamını izleyip son birkaç günde en çok izlenen videoları takip edebilirsiniz.

   

  İlgili İçerikler: Youtube SEO Nasıl Yapılır ? ve Youtube Uygulamasının Özellikleri ilginizi çekebilir.

  Son Güncelleme: 14 Mart 2021

  Önceki

  Instagram hikaye sistemi ve özellikleri

  Sonraki

  Motive edici girişimci sözleri

  Yorum Yap
  Haydi! Hizmetimizi yorumla. Bu sayede diğer müşterilere de hizmetimizi anlatmış olup, yardımcı olmuş olursun :)
  Case
  subscibe
  İstanbul’dan bir kişi
  100 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Aydından’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İstanbuldan’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Ortaca’dan bir kişi
  250 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Payas’dan bir kişi
  500 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Ordu’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Edirne’den bir kişi
  5000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Çanakkale’den bir kişi
  10000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Denizli’den bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  10000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Hakkari’den bir kişi
  1000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  İzmit’den bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Kars’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Fethiye’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 12 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  1000 Adet Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Bolu’dan bir kişi
  100 Small Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  3000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  1000 Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 12 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  5000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  1000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  Gaziantep’dan bir kişi
  5000 Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  5000 Adet Twitch Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  2000 Tiktok Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  Rize’den bir kişi
  300 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 40 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10000 Adet Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Diyarbakır’dan bir kişi
  1000 Adet Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 22 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  3000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 33 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  2000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 57 Dakika önce.

  Kastomunu’dan bir kişi
  Large Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  İzmit’den bir kişi
  1000 Adet Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 44 Dakika önce.

  Aksaray’dan bir kişi
  1000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 55 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 51 Dakika önce.

  Kayseri’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 46 Dakika önce.

  Sivas’dan bir kişi
  3000 Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Tekirdağ’dan bir kişi
  100000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 26 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Retweet Satın Aldı.

  Yaklaşık 14 Dakika önce.

  Adana’dan bir kişi
  5000 Sayfa Beğenisi Satın Aldı.

  Yaklaşık 47 Dakika önce.

  Mersin’dan bir kişi
  500 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 19 Dakika önce.

  Malatya’dan bir kişi
  1000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Uşak’dan bir kişi
  Small Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 31 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  5000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 53 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Eskişehir’den bir kişi
  5000 Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  5000 Çekiliş Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 17 Dakika önce.

  Afyon’dan bir kişi
  1000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 39 Dakika önce.

  Kocaelin’den bir kişi
  100.000 Hikaye İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 48 Dakika önce.

  Sinop’dan bir kişi
  2000 Twitter Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 42 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  20.000 Tiktok İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 46 Dakika önce.

  Denizli’den bir kişi
  500 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  250 Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  10000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Retweet Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Burdur’dan bir kişi
  2000 Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  Large Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Yalova’dan bir kişi
  5000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 17 Dakika önce.

  Niğde’den bir kişi
  5000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 20 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  1000 Aylık Oto Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 8 Dakika önce.

  Afyon’dan bir kişi
  1000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Sakarya’dan bir kişi
  3000 Twitch İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 23 Dakika önce.

  Van’dan bir kişi
  5000 Telafili Yabancı Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 34 Dakika önce.

  Amasya’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  1000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  50 Organik Kadın takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 36 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  2000 Telafili Yabancı Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  10.000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  500 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  Large Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Sivas’dan bir kişi
  2000 Tiktok Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Çanakkale’den bir kişi
  1000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 55 Dakika önce.

  Adıyaman’dan bir kişi
  10.000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 27 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  Medium Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  Gaziantep’den bir kişi
  250 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Ardahan’dan bir kişi
  1000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 20 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  Twitter 1000 Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  20.000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 16 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10.000 Youtube Gerçek Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Antalya’dan bir kişi
  1000 Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Niğde’den bir kişi
  500 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 44 Dakika önce.

  Malatya’dan bir kişi
  1000 Facebook İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 25 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  200 Aylık Oto Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 31 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  100.000 Türk İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  Karabük’den bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Ağrı’dan bir kişi
  250 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 13 Dakika önce.

  Kastomunu’dan bir kişi
  100 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 19 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Balıkesir’den bir kişi
  5000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Çorum’dan bir kişi
  5000 Türk İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Eskişehir’den bir kişi
  1000 Tiktok Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 41 Dakika önce.

  Şanlıurfa’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  10.000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 27 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  1000 Twitter Gerçek Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  10.000 Hikaye İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  Medium Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  1000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Konya’dan bir kişi
  2000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Tekirdağ’dan bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 47 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  3000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Düzce’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10.000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Ağrı’dan bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 13 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  1000 Tiktok Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 21 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  2000 Canlı Yayın İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitch Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  1000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  buy follower buy Instagram followers