Türkiye'nin 3 Yıldır en çok tercih ettiği ve güvendiği Sosyal Medya Hizmetleri Ajansı Takipcim.com.tr' ye Hoşgeldin -  +905333502774| [email protected]

Youtube’da SEO Nasıl Yapılır?

Youtube’da SEO Nasıl Yapılır?
İçindekiler

  Youtube SEO nasıl yapılır? Platformda bulunan her içerik üretici, çektiği videoların daha üst sıralarda görüntülenmesini ister. Zira böylece izlenme, beğeni ve abone sayıları büyük oranda artar. Bunun temel sebebi izleyenlerin çoğu zaman ilk sıradan seçip, izleme yapmasıdır.

  Bunun anlamı da tahmin edilebileceği üzere 2. sayfadaki kanallara çoğu zaman sıranın gelmediğidir. Son zamanlarda önemi artan SEO çalışmaları, burada devreye girerek kanallara yardımcı olur. Yaptığınız bazı küçük ayarlamalar sonucunda etkiyi kısa sürede görmeniz mümkündür. Yapmanız gerekenler başlık olarak şöyledir;

  1. Youtube İçin Anahtar Kelime Bulunması
  2. Video Başlığı Optimizasyonu
  3. Video Açıklaması Optimizasyonu
  4. Etiket Optimizasyonu
  5. Dosya İsmi Ayarlamaları
  6. Abone & Yorum Gelmesi İçin Çağrı Yapın
  7. Kendinize Ait Sosyal Medya Platformlarında Paylaşın

  Bunların hepsine tek tek dikkat etmek, videolarınızı üst sıraya taşır.

  Seo Nedir?

  Youtube SEO yapımının anlaşılması için SEO’nun ne olduğu, ne işe yaradığı da bilinmelidir. İngilizce Search Engine Optimization kavramının kısaltmışı olan terim, dilimize “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak çevrilmektedir.

  Bir kullanıcı Google üzerinde tarama yaptığında, botlar devreye girerek sonuç listelenmesinde yardımcı olur. Burada siteler tek tek değerlendirilip puanlar verilir. SEO çalışmaları botların sıralamada dikkat ettiği hususları ele alarak, bunlar üzerinde düzenleme yapar. Böylece bir site sonuçlarda daha önde olabilir.

  Youtube SEO nedir de platformda yapılan bir araştırmada videolarınızın daha öne çıkması için, botlara sıralamada yardımcı olur.

  1.     Youtube İçin Anahtar Kelime Bulunması

  Peki, SEO anlaşıldıktan sonra Youtube’a uygulanması nasıl yapılır? Youtube video üst sıralara çıkarma için öncelikle platformda anahtar kelime tespit edilir. Bu kelimeler sizin tarafınızdan, kanalınızın ve videonuzun konularıyla yakından ilgili olmalıdır.

  Böylece bir liste oluşturulduktan sonra platformdaki arama kısmına arama yapılmadan yazılır. Çıkan sonuçlar kelimeyle ilgili en çok aratılanlardır. Bunu tüm kelimelere uygulayarak, en iyi neticenin hangi kelimelerde olduğu not alınır.

  Burada size en fazla sonucu veren, sorgulama alan kelimeler seçilir. Böylece eleme yapıldıktan sonra, o listeden hangilerin kullanılacağı karar verilir. Tavsiye edilen düşük rekabet bulunduran seçeneği almadır.

  Zira popüler ve yüksek rekabetli kelimeler, aboneniz çok olsa dahi diğer videolar arasında görünmez olmanıza neden olur. Ancak daha düşük mücadele görülen kelimelerde alacağınız sonuçlar daha iyi olur.

  Bunu tespit etmek için tek yapmanız gereken Google üzerinde Youtube için o kelimeleri aratmadır. Çıkan sonuç sol üst köşede ne kadar düşükse, o kadar tercih edilmelidir. Tüm bu işlemler ardından kullanacağınız anahtar kelime ortaya çıkar. Ayrıca Youtube keyword tool kullanmanız da mümkündür.

  2.     Video Başlığı Optimizasyonu

  Youtube optimizasyon için diğer aşama başlıktır. Çoğu kanal başlığı ilgisiz şekilde koyar. Ancak seçtiğiniz anahtar kelimenin başlığa entegre edilmesi, botların videonuzu görme oranını arttıracak, böylece sıralamanızı yükseltecektir.

  Bunun için tek yapmanız gereken, ilk maddede belirlediniz anahtar kelimeyi başlığa uygulamadır. Ancak kullanma yeri baş kısmıdır. Orta veya son kısımda kullanım yapılmamalıdır. Başlık uzunluğu da minimum şekilde 5 kelime olmalıdır.

  3.     Video Açıklaması Optimizasyonu

  Video açıklamaları birçok kullanıcı tarafından gözardı edilir. Bunun en büyük nedeni Youtube’un video paylaşım platformu olmasıdır. İçerik üreticileri genellikle insanların buradaki yazıları okumayacağını düşünerek, açıklama yazmaz veya çok kısa tutar.

  Bu durum gerçek olsa dahi botlar için ciddi konular arasındadır. Zira Youtube ve Google videonuzun içeriğini anlamak ister. Burada da metin devreye girer. Eğer onlara yardımcı olmazsanız, videonuz da geri sıralara alınır. Youtube SEO nasıl yapılır için ilk maddede seçtiğiniz anahtar kelime, açıklamanın ilk 25 kelimesinde muhakkak geçmelidir.

  Yazının uzunluğu da minimum 300 kelime olmalıdır. Farklı yerlerinde ayrıca anahtar kelimeler de geçmelidir. Bunların türevleri de kullanılmalıdır. Böylece botlar Google ve Youtube’a yardım ederek, videonun ne ile alakalı olduğunu gösterir.

  Bununla beraber kullandığınız dile de dikkat etmeniz gerekir. Yazı dilinizin doğru olması ve hata bulundurmaması gerekir. Aynı zamanda metinde tekrarlar da olmamalıdır. Zira botlar bu durumu güzel karşılamadığı için videonuz geri sıralara düşer.

  Dolayısıyla metni yazdıktan bir süre sonra tekrar okumalı, hatalar düzeltilmelidir. Çünkü daha sakin bir akılla yapacağınız kontrollerde daha güzel sonuçlar alınır.

  4.     Etiket Optimizasyonu

  Etiketler her sosyal medya platformunda olduğu gibi Youtube içerisinde de yoğun kullanılır. Zaten kullandığınızı düşünüyorsanız, burada seçilen kelime anahtar kelime olduğu için aslında uygunmaz.

  Peki, Youtube’da SEO nasıl yapılır esnasında etiketlere nasıl uygulanır? Bu oldukça pratik ve basit bir yöntemdir. Tek yapmanız gereken belirlediğiniz kelimeleri, hashtag olarak yazmanızdır.  Böylece Youtube ve Google sıralamasını daha iyi yapar.

  5.     Dosya İsmi Ayarlamaları

  Bir video çekildeğinde videoyla alakasız bir isimlendirme yapılır. Çoğu kullanıcı bunu değiştirmez veya videoyla alakasız bir isimlendirme yapar. Sıklıkla çekilen tarih kullanılır. Ancak bu hatalı olabilir.

  Zira videoyu çektikten sonra yüklemeden ismi konu içeriğiyle ilgili koymanız, sıralanmanızda yardım edebilir. Ayrıca anahtar kelime de isimde yer almalıdır.

  6.     Abone & Yorum Gelmesi İçin Çağrı Yapın

  Youtube videolarımı önermiyor diyorsanız videonuzun farklı yerlerinde abone ve yorum gelmesi için istek yapmanız önerilir.  Zira abone ve yorum sayısı da ne kadar yukarıda olacağında etkilidir. Botlar yorumları izleyenlerin beğenip, beğenmediği görmek için bir etmen olarak değerlendirir. Aboneler de sıralamada dikkat edilen etmenlerdendir.

  Ancak burada etkili ve zamanında istemeniz önemlidir. Örneğin Youtube videolar açıldığında belirli bir süreyi izlenmeden saymaz. Bunun nedeni bu süre zarfında çoğu kullacının geri çıkmasıdır. Şayet bu süre içerisinde abone ve yorum isteği yaparsanız, alacağınız sonuçlar minimum olur.

  Ayrıca burada yapılan istek hoş bulunmadığı için izleyenlerin geri dönmesi de muhtemeldir. Ancak konuyu anlatırken farklı yerlerde yorum yapılması, abone olunması gibi çağrılar yapmak daha güzel sonuç doğurur. Ayrıca küçük animasyonlar da oldukça sevilir.

  7.     Kendinize Ait Sosyal Medya Platformlarında Paylaşın

  Yoube SEO kurallarından biri de backlink’tir. Bu kavram site dışı SEO çalışması olarak bilinir. Eğer sitenizin linkini farklı bir kaynakta verirseniz, onun sıralamasında yardımcı olursunuz. Dolayısıyla size ait olan sosyal medya platformlarında ve internet sitelerinde Youtube kanalınızı paylaşmak, sıralamanızı arttırır.

  Ayrıca sosyal medyada sevilen bir kişiyseniz, birçok kişi sizi aboneye de alır. Böylece videolarınızın üst sıraya çıkması daha kolay olur. Zira sosyal medyada ünlü bir kişi, kanalında eğer ismini kullanmıyorsa bulunması oldukça zordur.

  Youtube SEO Programı

  Youtube için anahtar kelime belirlemesi yaparken, Youtube keyword tool kapsamındaki programlardan yararlanılabilir. Böylece daha kısa sürede sonuç almanız da mümkündür.

  Youtube için yapılan SEO çalışmaları, yukarıda da değindiğimiz üzere oldukça basit ve pratik yöntemlerdir. Videolarınıza vakit ayırmanız zorluk çekmeden üst sıralarda olmanızda yardımcı olur.  Anahtar kelime belirlemesi, her videoda ayrı ayrı yapılmalıdır. Zira her videonun konusu, başlığı ve açıklaması bilindiği gibi değişir.

  Eğer çok kaliteli ve düzenli videolar paylaştığınızı, ancak sonuç alamadığınızı düşünüyorsanız, SEO çalışmasında kısa sürede verim almanız mümkündür.

  Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir;

   

  Önceki içerik: Instagram akış yenilenmiyor hatası

   

  Sonraki İçerik: Instagram takipçi satın almanın zararları ve faydaları

   

  Son Güncelleme: 28 Şubat 2021

  Önceki

  Youtube’da Abone Kazanma Yolları

  Sonraki

  Instagram profiline internet sitesi nasıl eklenir?

  Yorum Yap
  Haydi! Hizmetimizi yorumla. Bu sayede diğer müşterilere de hizmetimizi anlatmış olup, yardımcı olmuş olursun :)
  Case
  subscibe
  İstanbul’dan bir kişi
  100 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Aydından’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İstanbuldan’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Ortaca’dan bir kişi
  250 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Payas’dan bir kişi
  500 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Ordu’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Edirne’den bir kişi
  5000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Çanakkale’den bir kişi
  10000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Denizli’den bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  10000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Hakkari’den bir kişi
  1000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  İzmit’den bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Kars’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Fethiye’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 12 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  1000 Adet Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Bolu’dan bir kişi
  100 Small Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  3000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  1000 Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 12 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  5000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  1000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  Gaziantep’dan bir kişi
  5000 Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  5000 Adet Twitch Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  2000 Tiktok Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  Rize’den bir kişi
  300 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 40 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10000 Adet Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Diyarbakır’dan bir kişi
  1000 Adet Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 22 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  3000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 33 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  2000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 57 Dakika önce.

  Kastomunu’dan bir kişi
  Large Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  İzmit’den bir kişi
  1000 Adet Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 44 Dakika önce.

  Aksaray’dan bir kişi
  1000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 55 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 51 Dakika önce.

  Kayseri’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 46 Dakika önce.

  Sivas’dan bir kişi
  3000 Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Tekirdağ’dan bir kişi
  100000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 26 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Retweet Satın Aldı.

  Yaklaşık 14 Dakika önce.

  Adana’dan bir kişi
  5000 Sayfa Beğenisi Satın Aldı.

  Yaklaşık 47 Dakika önce.

  Mersin’dan bir kişi
  500 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 19 Dakika önce.

  Malatya’dan bir kişi
  1000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Uşak’dan bir kişi
  Small Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 31 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  5000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 53 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Eskişehir’den bir kişi
  5000 Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  5000 Çekiliş Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 17 Dakika önce.

  Afyon’dan bir kişi
  1000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 39 Dakika önce.

  Kocaelin’den bir kişi
  100.000 Hikaye İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 48 Dakika önce.

  Sinop’dan bir kişi
  2000 Twitter Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 42 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  20.000 Tiktok İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 46 Dakika önce.

  Denizli’den bir kişi
  500 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  250 Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  10000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Retweet Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Burdur’dan bir kişi
  2000 Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  Large Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Yalova’dan bir kişi
  5000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 17 Dakika önce.

  Niğde’den bir kişi
  5000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 20 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  1000 Aylık Oto Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 8 Dakika önce.

  Afyon’dan bir kişi
  1000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Sakarya’dan bir kişi
  3000 Twitch İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 23 Dakika önce.

  Van’dan bir kişi
  5000 Telafili Yabancı Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 34 Dakika önce.

  Amasya’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  1000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  50 Organik Kadın takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 36 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  2000 Telafili Yabancı Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  10.000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  500 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  Large Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Sivas’dan bir kişi
  2000 Tiktok Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Çanakkale’den bir kişi
  1000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 55 Dakika önce.

  Adıyaman’dan bir kişi
  10.000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 27 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  Medium Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  Gaziantep’den bir kişi
  250 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Ardahan’dan bir kişi
  1000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 20 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  Twitter 1000 Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  20.000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 16 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10.000 Youtube Gerçek Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Antalya’dan bir kişi
  1000 Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Niğde’den bir kişi
  500 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 44 Dakika önce.

  Malatya’dan bir kişi
  1000 Facebook İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 25 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  200 Aylık Oto Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 31 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  100.000 Türk İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  Karabük’den bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Ağrı’dan bir kişi
  250 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 13 Dakika önce.

  Kastomunu’dan bir kişi
  100 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 19 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Balıkesir’den bir kişi
  5000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Çorum’dan bir kişi
  5000 Türk İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Eskişehir’den bir kişi
  1000 Tiktok Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 41 Dakika önce.

  Şanlıurfa’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  10.000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 27 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  1000 Twitter Gerçek Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  10.000 Hikaye İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  Medium Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  1000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Konya’dan bir kişi
  2000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Tekirdağ’dan bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 47 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  3000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Düzce’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10.000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Ağrı’dan bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 13 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  1000 Tiktok Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 21 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  2000 Canlı Yayın İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitch Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  1000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.