Türkiye'nin 3 Yıldır en çok tercih ettiği ve güvendiği Sosyal Medya Hizmetleri Ajansı Takipcim.com.tr' ye Hoşgeldin -  +905333502774| [email protected]

Twitch tarihi hakkında bilgi

Twitch tarihi hakkında bilgi
İçindekiler

  Twitch tarihi birçok kullanıcı tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu konuda Twitch’in tarihinden detaylı bir şekilde söz edeceğiz.

  Teknoloji geçmişten günümüze kadar gelişen bir yapıda yer aldı. 1700’lü yılların ilerleyen dönemlerde endüstri çağının başlamasıyla insanlık makineleşmeye geçti. Delikli kartlar olarak bilinen depolama aracı üretildi, bu araç pek çok teknolojik alanda kullanıldı.

  20. yüzyıla geldiğimizde artık bilgisayarlar ortaya çıkmaya başlamıştı. Bilgisayarlar, günümüzde de hayatımızı kolaylaştırmakla birlikte 20. yüzyılın en büyük buluşu olarak seçildi. Çünkü bu dönemlerde hesaplama yapmak günler süren bir işti. Bilgisayarlar sayesinde hesaplamalar önce saatlere, sonrasında dakikalara, ardında saniyelere kadar düştü. Günümüzde süper bilgisayarlar ile birlikte çok hızlı hesaplamalar yapmak mümkün hale geldi.

  20. yüzyıl ile birlikte bir taraftan bilgisayarlar gelişmeye başlarken bir taraftan kuantum bilgisayarlar gelişiyor. Belki de 21. yüzyılın en büyük buluşu normal bilgisayarlara göre mekaniği daha farklı ve kendisi kat kat daha hızlı olan kuantum bilgisayarlar olacak.

  Teknoloji bir taraftan gelişmeye devam ederken bir taraftan da yeni yazılımlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Eğlence sektörü içerisinde yer alan Twitch bu yazılımlardan birisi. Twitch, bir yayın platformu. Yayıncılar bu platformda yayın yaparak izleyicilerin ilgisini çekebilir ve onların ilgisini çekecek içerikler üretebilir. Twitch hakkında bilinmesi gereken pek çok şey bulunuyor.

  Twitch uygulamasının kuruluş tarihi

  Twitch’in kuruluşu 2011 yılında dayanıyor. Henüz Twitch yokken o zamanlarda Justin.tv uygulaması yer alıyordu. Justin.tv, 19 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlayan bir yayın platformu. 5 Ağustos 2014 tarihinde de yayın hayatına son verdi. Platformun amacı kullanıcıların yayın yapması ve izleyiciler tarafından takip edilmesiydi. Platforma 2011 yılında kategori sistemi eklendi. 2011 yılında Twitch’in de kurulmasıyla firma Twitch’in daha aktif bir platform olmasından dolayı 2014 yılında Justin.tv platformuna son verip Twitch’e ağırlık vermeye başladı.

  Justin.tv kurucuları olan Justin Kan ve Emmett Shear, 06 Haziran 2011 yılında Twitch’i oyun odaklı bir yayın platformu olarak kurmuştu. Twitch ile Justin.tv platformunu beraber yürüten ekip, Twitch platformunun büyümeye başlaması için çalışmalarına devam etti. Şu bilgiyi de vermek gerekir ki oyun odaklı yayın platformu olan Twitch, aslında Justin.tv platformunun bir yan ürünü yani kategorisi gibiydi.

  Twitch’in 2011 yılında yaptığı en önemli sistemlerden birisi de ortaklık programı olmuştu. Daha kurulduğu ilk aylarda hizmete giren ortaklık programı ile birlikte para kazanmaya başlayan kullanıcılar, platformun daha çok büyümesini ve daha kalabalık bir hale gelmesini sağladı. Ortaklık programının bir benzeri YouTube’da da yer alıyor.

  Twitch uygulamasının gelişimi

  Twitch tarihi konusunu incelerken uygulamanın nasıl geliştiğini de bilmek gerekiyor. Yayın platformu Twitch, 2014 yılına kadar gelişme gösterirken çeşitli özellikler kazanarak daha fazla oyuncunun ilgisini çekmeye başladı. Uygulama gelişme kaydederken Justin.tv platformunun düşüş yaşaması ve pek popüler olmaması ekibin yeni kararlar almasına sebep oldu. Ekip, 2014 yılının Ağustos ayına gelindiğinde platformun kaldırılmasına karar verdi ve yoluna Twitch ile devam etti.

  Bu dönemde yükselmeye devam eden Amazon, Twitch’in bu yükselişini gördüğünde platform ile ilgili araştırmalarını arttırma kararı aldı. Yaptığı araştırmalar sonucunda platformun sahipleri ile görüşen firma, Twitch’i Amazon’un bünyesine katmak istedi. Twitch kurucuları, bu konu hakkında bir süre düşündü ve Amazon ile sıkı bir pazarlık yaptı. Amazon, 2014 yılının Eylül ayında 970 milyon dolar karşılığında Twitch platformunu kendi çatısı altına koydu. Artık Twitch, Amazon’a ait bir firma haline gelmişti. Bu da Twitch’in daha hızlı büyümesindeki ilk başlangıçtı.

  Amazon, Twitch’i aldıktan sonra firmaya yeni özellikler eklemeye devam etti, platformun hızla büyümesinde katkı sağladı. Platforma eklenen özelliklerden birisi de Amazon Prime sistemi oldu. Amazon Prime sistemi ile birlikte Twitch kullanıcıları daha fazla avantaja sahip oldu. Amazon Prime yalnızca Twitch için değil Amazon’un pek çok hizmetinde kullanılabilen bir üyelik sistemi. Kullanıcılar bu üyelikten faydalanarak Amazon’un fırsatlarından yararlanabiliyor.

  Günümüzde Twitch

  Twitch tarihi konusunda bilinmesi gereken bir diğer konu da Curse Forge satın alma ve satılma olayı. Twitch, ilerleyen dönemlerde Curse Forge firmasını satın alarak kendi bünyesine kattı. Curse Forge, bir oyun platformu. Bu platformda yer alan pek çok oyun, uygulama üzerinden oynanabiliyor. Curse Forge, oyunlar için modlar sağlıyor. Uygulama içi sistem sayesinde kurulabilen bu modlar oyunları daha güzel hale getiriyor.

  Twitch masaüstü uygulamasına entegre edilen bu sistem sayesinde Twitch kullanıcıları uygulamada modlu oyunları seri bir şekilde oynayabilir hale geldi. Platformun en popüler oyunu da Minecraft olmuştu. On binlerce moda sahip olan Minecraft oyunu, platformun bir numarasıydı.

  Curse Forge ile birlikte büyümeye devam eden Twitch, geçtiğimiz aylarda bu platformu satma kararı aldı. Artık başka bir firmaya ait olan Curse Forge, Twitch masaüstü uygulamasından kaldırıldı ve Twitch ile olan bağlantısı kesildi. Yeni sisteme erişmek isteyen kullanıcıların yapması gereken işlem Curse Forge sitesine girip bu site üzerinden değişen ve gelişmeye devam eden masaüstü uygulamasını kurmak olacak.

  Twitch platformunun günümüzdeki durumunu incelediğimizde sitenin Alexa sıralamasının oldukça yüksek olduğu göze çarpıyor. Popüler bir platform olan Twitch, 2020 yılının Temmuz ayındaki verilere göre 7,46 milyon aktif kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Günlük izleyici kitlesi 15 milyon olarak açıklanan platformun aylık izleyici sayısı 140 milyon olarak açıklanmış durumda.

  Twitch özellikleri

  Twitch tarihi hakkında bilgi alan kullanıcılar uygulamayı daha iyi kullanmak adına özelliklerini de keşfetmek isteyebiliyor. Twitch’in en popüler özelliklerinden birisi de yayın izleme ve yayın sohbeti özelliği. Kullanıcılar izledikleri bir yayına yorum yapabiliyor, yayıncı bu yorumlara canlı bir şekilde ulaşabiliyor. Oyun oynayan yayıncılar zaman zaman sohbet yayını yaparak buradaki yorumları okuyarak izleyiciler ile iletişime geçebiliyor.

  Twitch kullanan bir izleyici yayıncıların kaybolmaması için bu yayıncıları kaydetmek isteyebilir. Bu durumda takip etme sistemi yer alıyor. Kullanıcılar beğendiği yayıncıları takip ederek o yayıncılar ile ilgili bildirimlere sahip olabilir, yayıncıların videolarını ve yayınlarını kaçırmadan izleyebilir. Veya twitch takipçi satın al hizmetinden yararlanabilirler.

  Twitch’in Amazon tarafından sağlanan en büyük özelliği de Twitch Prime Gaming olmakta. Bu üyeliğe sahip olan kullanıcılar Twitch platformu üzerinden istediği bir kullanıcıya 1 aylığına üye olup o kullanıcıya destek sağlayabiliyor. Bunun yanı sıra Twitch Prime Gaming aboneliğinin sağladığı pek çok fırsat bulunuyor.

  Twitch uygulamasının sağladığı en önemli özelliklerden birisi de ortaklık programıdır. Yayıncılar ortaklık programı ile birlikte gelir modellerinden yararlanarak para kazanabiliyor. Bu gelir modellerinden kısaca bahsetmek gerekirse bağış sistemi, sohbet sistemi ve sponsorluk sistemi olarak bahsedilebilir. Platformdan gelir elde etmek hem Twitch ile hem de kullanıcının yararlanacağı dış kaynaklar ile mümkün olabiliyor.

  Bu konuda siz değerli üyelerimize Twitch uygulamasının tarihi hakkında birçok bilgiyi sunmuş olduk. Umarız işinize yaramıştır. Twitch yayıncıları için burada yer alan bir çok bilgi altın niteliğinde olabilir.

   

  Twitch yayıncıları ne kadar kazanıyor ? İse bir diğer soru işaretidir.

  Son Güncelleme: 10 Şubat 2021

  Önceki

  Twitch özellikleri ile kanalı güçlendirmek

  Sonraki

  Motivasyon sağlayan girişimci sözleri

  Yorum Yap
  Haydi! Hizmetimizi yorumla. Bu sayede diğer müşterilere de hizmetimizi anlatmış olup, yardımcı olmuş olursun :)
  Case
  subscibe
  İstanbul’dan bir kişi
  100 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Aydından’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İstanbuldan’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Ortaca’dan bir kişi
  250 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Payas’dan bir kişi
  500 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Ordu’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Edirne’den bir kişi
  5000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Çanakkale’den bir kişi
  10000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Denizli’den bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  10000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Hakkari’den bir kişi
  1000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  İzmit’den bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Kars’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Fethiye’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 12 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  1000 Adet Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Bolu’dan bir kişi
  100 Small Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  3000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  1000 Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 12 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  5000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  1000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  Gaziantep’dan bir kişi
  5000 Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  5000 Adet Twitch Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  2000 Tiktok Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  Rize’den bir kişi
  300 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 40 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10000 Adet Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Diyarbakır’dan bir kişi
  1000 Adet Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 22 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  3000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 33 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  2000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 57 Dakika önce.

  Kastomunu’dan bir kişi
  Large Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  İzmit’den bir kişi
  1000 Adet Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 44 Dakika önce.

  Aksaray’dan bir kişi
  1000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 55 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 51 Dakika önce.

  Kayseri’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 46 Dakika önce.

  Sivas’dan bir kişi
  3000 Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Tekirdağ’dan bir kişi
  100000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 26 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Retweet Satın Aldı.

  Yaklaşık 14 Dakika önce.

  Adana’dan bir kişi
  5000 Sayfa Beğenisi Satın Aldı.

  Yaklaşık 47 Dakika önce.

  Mersin’dan bir kişi
  500 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 19 Dakika önce.

  Malatya’dan bir kişi
  1000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Uşak’dan bir kişi
  Small Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 31 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  5000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 53 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Eskişehir’den bir kişi
  5000 Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  5000 Çekiliş Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 17 Dakika önce.

  Afyon’dan bir kişi
  1000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 39 Dakika önce.

  Kocaelin’den bir kişi
  100.000 Hikaye İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 48 Dakika önce.

  Sinop’dan bir kişi
  2000 Twitter Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 42 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  20.000 Tiktok İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 46 Dakika önce.

  Denizli’den bir kişi
  500 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  250 Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  10000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Retweet Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Burdur’dan bir kişi
  2000 Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  Large Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Yalova’dan bir kişi
  5000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 17 Dakika önce.

  Niğde’den bir kişi
  5000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 20 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  1000 Aylık Oto Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 8 Dakika önce.

  Afyon’dan bir kişi
  1000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Sakarya’dan bir kişi
  3000 Twitch İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 23 Dakika önce.

  Van’dan bir kişi
  5000 Telafili Yabancı Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 34 Dakika önce.

  Amasya’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  1000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  50 Organik Kadın takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 36 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  2000 Telafili Yabancı Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  10.000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  500 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  Large Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Sivas’dan bir kişi
  2000 Tiktok Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Çanakkale’den bir kişi
  1000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 55 Dakika önce.

  Adıyaman’dan bir kişi
  10.000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 27 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  Medium Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  Gaziantep’den bir kişi
  250 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Ardahan’dan bir kişi
  1000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 20 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  Twitter 1000 Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  20.000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 16 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10.000 Youtube Gerçek Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Antalya’dan bir kişi
  1000 Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Niğde’den bir kişi
  500 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 44 Dakika önce.

  Malatya’dan bir kişi
  1000 Facebook İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 25 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  200 Aylık Oto Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 31 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  100.000 Türk İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  Karabük’den bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Ağrı’dan bir kişi
  250 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 13 Dakika önce.

  Kastomunu’dan bir kişi
  100 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 19 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Balıkesir’den bir kişi
  5000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Çorum’dan bir kişi
  5000 Türk İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Eskişehir’den bir kişi
  1000 Tiktok Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 41 Dakika önce.

  Şanlıurfa’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  10.000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 27 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  1000 Twitter Gerçek Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  10.000 Hikaye İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  Medium Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  1000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Konya’dan bir kişi
  2000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Tekirdağ’dan bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 47 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  3000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Düzce’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10.000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Ağrı’dan bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 13 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  1000 Tiktok Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 21 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  2000 Canlı Yayın İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitch Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  1000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.