Türkiye'nin 3 Yıldır en çok tercih ettiği ve güvendiği Sosyal Medya Hizmetleri Ajansı Takipcim.com.tr' ye Hoşgeldin -  +905333502774| [email protected]

Instagram Shadow Ban Nedir, Nasıl Kaldırılır?

Instagram Shadow Ban Nedir, Nasıl Kaldırılır?
İçindekiler

  Instagram Shadow Ban Nedir, Nasıl Kaldırılır?

  Her sosyal medya platformunda olduğu gibi Instagram’ın da kuralları vardır. Bunlara uyulmaması durumunda Instagram ban atma gibi farklı çözümler sunar. Ancak bu her zaman hesabın uzaklaştırılması yönünde gerçekleşmez.

  Çoğu zaman platform Shadow Ban olarak bilinen uygulamaya yönlenir. Burada bilmeni gereken, durum gerçekleşmişse size bilgi verilmeyeceğidir. Dolayısıyla sizin bunu anlamanız, ardından gerekli işlemleri yaptıktan sonra iletişimi kurmanız gerekir.

  Zira çözüm getirmezseniz, platform sorunun devam ettiğini gördüğü için kaldırmayacaktır. Bu durumda,

  1. Paylaşımlarınızın eskisi gibi beğeni almaması,
  2. Hikâye, video ve reels gibi paylaşımların eskisi gibi görüntülenmemesi,
  3. Hikâyelere müzik eklenememesi,
  4. Paylaşımlarınızın keşfette görüntülenmemesi,

  Gibi durumlar ortaya çıkacaktır. Bu nedenle istatistiklerinizde ciddi bir düşme görülür. Ban aldığınızı da tam buradan anlaşılır. Şayet kısa zamanda çözüme kavuşturmazsanız, hesabınız ciddi kayıplar yaşayabilir.

  Instagram Shadow Ban Nedir?

  Instagram’da kullanılan Shadow Ban sistemi sadece yeni üyelerin değil, bir geçmişi bulunan kişilerin de dikkatini çekmektedir. Bunun temel sebebi, insanların hesaplarına uygulanmasını istememesidir. Özellikle hesabın tanınma gibi bir amacı varsa, ban almak ciddi bir darbe niteliği taşır.

  Shadow Ban, platformdaki kurallara uymamanın bir sonucudur. İster birini, isterse birden fazlasını ihlal edin, platform size kapatma cezası vermese bile ban uygulayabilir. Bu durumda paylaşımlarınız daha az kişiye gösterilir, izlenmeleriniz düşer, müzik eklenemez ve keşfette olan paylaşımlarınız çıkmaz.

  Keşfette artık olmamak, dolayısıyla beğeni ve paylaşımların da doğrudan düşmesine sebep olur.

  Instagram Topluluk Kuralları Nelerdir?

  Sosyal medya platformları milyonlarca insana hitap eder. Hepsi arasında sorunsuz bir iletişim olması, kaosu önlemek için bunlara uyulması gerekir. Ne var ki birçok insan ilgili bile açmadan kullanır. Böylece ilerleyen zamanlarda bilmeden bile olsa ihlaller yapılır.

  Ancak bilmeniz gereken, bilmemenin bir bahane olmadığıdır. Instagram için de durum aynen böyledir. Instagram topluluk kuralları incelendiğinde aşağıda olduğu gibi durumlarla ilgili olduğu görülür;

  1. Terörün, organize suçların veya nefret gruplarının desteklenmesi
  2. Yanıltıcı ya da sahte kullanıcı değerlendirmeleri
  3. Başkalarını taklit etme
  4. Düzenlemeye tabi olan ürünler
  5. Kendine zarar verme
  6. İnandırıcı tehditler
  7. Nefret söylemleri
  8. Aşağılama ve küçük düşürme
  9. Ciddi tehditler
  10. Yoğun şiddet içeren paylaşımlar

  Bu oldukça geniş bir konu olup, https://www.facebook.com/help/instagram/477434105621119 adresine giderek hepsine bakmanız ve koşulsuz olarak uymanız gerekir. Aksi durumda hesabınız kaldırılabilir ya da Shadow Ban dâhil olmak üzere çeşitli kısıtlamalar uygulanabilir.

  Shadow Ban Nasıl Kaldırılır?

  Eğer Shadow Ban aldığınızı fark etmişseniz, bunu kaldırabilecek taraf ilk başta bunu uygulamaya alan olan Instagram’dır. Ancak Shadowban nasıl kalkar için bazı kontrolleri yapmanız, ardından buna uygun çözüm almanız gerekir.

  Burada tavsiye edilen özellikle son haftaları daha yoğun incelemedir. Zira ban alma sebebinizin bulmanız daha olasıdır. Dikkat etmeniz gereken başlıca noktalar şöyledir;

  1. Instagram hesap tipini doğrulayın
  2. Etiketleri kontrol edin
  3. Takipçilerinizi kontrol edin
  4. Yorum ve beğenilerinizi kontrol edin
  5. Takibe başlama

  Bunlara ek olarak ihlal ettiğiniz bir durum varsa, ilgili gönderileri silmeniz gerekir. Sizin tarafınızdan yapılan spam paylaşım ve yorumlar da hızlı bir şekilde kontrol edilmelidir. Burada da topluluk kurallarına aykırılık varsa gerekli ilgili işlem hemen yapılmalıdır.

  Böylece Instagram tarafından kullanılan botlar hesabınızı taradığında herhangi bir sorunun olmadığını görebilir. Böylece banınız kaldırılabilir.

  Instagram Hesap Tipini Doğrulayın

  Instagram içerisinde bilindiği üzere iki tip hesap vardır. Bunlar normal ve profesyonel şeklinde ayrılır. Bazı kişiler her ikisini de bulundurur.

  Burada bazen üyeler işletme hesabında olduğunu düşünerek ürün paylaşma, normal hesabında olduğunu düşünüp normal bir paylaşım gerçekleştirilebilir. Her ne kadar zararsız olabileceği düşünülse de, aslında böyle değildir. Nitekim platform, duruma büyük önem gösterir.

  Sizin spam yaptığınızı düşünerek, durumu önlemek için Shadow Ban atabilir. Burada yapmanız gereken hangi hesapta olduğunuza bakmak, eğer uygunsuz paylaşım varsa bunları derhâl silmedir. Ardından gerekli işlemler platform tarafından yapılır.

  Etiketleri Kontrol Edin

  Hashtag olarak da bilinen etiketler, aynı konuda olan milyonlarca gönderiyi barındırır. Birçok üye tarafından takip edildiği için popüler olanlar sıkça kullanılır. Burada en sık yapılan bir hata paylaşımla alakasız bir etiketi sırf daha fazla kişiye ulaşmak için kullanmadır.

  Örneğin moda içerikli bir paylaşım yapmışsanız ve basketbol üzerine popüler bir etiketi sadece daha fazla kişiye ulaşmak için kullanırsanız Shadow Ban almanız olasıdır. Zira sadece Instagram değil, sosyal medya platformları genel olarak bu duruma hoş bir şekilde yaklaşmaz.

  Eğer ban almışsanız sonraki ve böyle uygulamalara gitmişseniz, ilgili paylaşımları hemen düzenlemeniz gerekir. Böylece botlar taradığı zaman etiketlerin düzeldiğini gördüğü için Instagram ban kaldırma işlemlerini başlatabilir.

  Takipçilerinizi Kontrol Edin

  Instagram içerisinde birçok kullanıcı vardır. Ne var ki bunlardan bazıları spam niteliği taşır. Aynı şekilde platformda sahte hesapların sayısı da azımsanmamalıdır.

  Her ne kadar Instagram bunları silse de, çokluğu sebebiyle yetişmek neredeyse imkânsızdır. Eğer hesabınızda bu türden hesaplar yüksek sayıdaysa, platform size de şüpheli bir şekilde yaklaşabilir ve Shadow Ban uygulayabilir.

  Bunu önlemek için düzenli aralıklarla sizi takip edenleri ve takip ettiklerinizi gözden geçirerek, bir temizlik yapmanız gerekir. Her ne kadar hepsini temizleyemeseniz de çok da düşük olması platformun şüphesini sona erdirebilir.

  Yorum ve Beğenilerinizi Kontrol Edin

  Yorum ve beğeniler Instagram’da bir hesabın daha fazla öne çıkması için en önemli istatistikler arasındadır. Ne var ki bunları kontrol ve takip etmek neredeyse imkânsızdır.

  Bunun bir sonucu olarak spam etkileşimler, hakaret dolu yorumlar sıkça görülür. Ancak Instagram bu tür durumlardan hoşlanmaz. Özellikle spamlar, ilgili hesaba dair soru işaretlerini de doğurur. Böylece Shadow Ban alma durumunuz ortaya çıkar.

  Bu durumda Instagram ban kaldırma için tek yapmanız gereken, yorum ve beğenilerde gördüğünüz tüm spamları silmektir. Böylece botlar kontrol yaptığında, durumu normal olarak görerek kaldırma işlemi yapabilir.

  Takibe Başlama

  Instagram içerisinde birçok kişi mümkün olduğunda az kişiyi takip ederek daha merak uyandıran, ilgi çekici bir hesaba kavuşmak ister. Ancak hesabınız mavi tik almış, yani onaylanmış bir hesap değilse bu sizin bir spam, bot olabileceğinizi de gösterir.

  Instagram, bu durumda sizin gerçek olup olmadığını anlayamaz. Sahte olarak algılarsa, doğal olarak uzaklaştırma ya da kısıtlama verebilir. Dolayısıyla sizi takip edenler ve takip edilen listesi arasında çok büyük bir fark varsa, tavsiye edilen bunları anlaşılabilir yerlere yükseltmektir.

  Böylece platform tarafından kullanılan botlar da gerekli işlemleri yaparak kaldırabilir.

  Shadow Ban Ne Kadar Sürer?

  Özellikle bu kısıtlamayı almış kişiler, Instagram ban süresi ne kadar gibi soruları sıkça sormaktadır. Ne var ki Shadow Ban süresiz verilir.

  Eğer kalkmasını istiyorsanız, tek çözümünüz kurallara uyma, şüpheli bir hesap görüntüsü oluşturmamaktır. Böylece kısa sürede kaldırılabilir. Ancak işlem yapmazsanız, kalkması için beklemek bir çözüm getirmez.

  Uzun kalması bazı negatif etkilere de sebep olacağı için, tavsiye edilen hemen işlem uygulamadır.

  Son Güncelleme: 17 Haziran 2021

  Önceki

  Beni Stalklayanları Nasıl Görebilirim?

  Sonraki

  Facebooktan Instagram Hesabını Silme Nasıl Yapılır?

  Yorum Yap
  Haydi! Hizmetimizi yorumla. Bu sayede diğer müşterilere de hizmetimizi anlatmış olup, yardımcı olmuş olursun :)
  Case
  subscibe
  İstanbul’dan bir kişi
  100 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Aydından’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İstanbuldan’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Ortaca’dan bir kişi
  250 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Payas’dan bir kişi
  500 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Ordu’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Edirne’den bir kişi
  5000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Çanakkale’den bir kişi
  10000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Denizli’den bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  10000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Hakkari’den bir kişi
  1000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  İzmit’den bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Kars’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Fethiye’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 12 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  1000 Adet Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Bolu’dan bir kişi
  100 Small Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  3000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  1000 Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 12 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  5000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  1000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  Gaziantep’dan bir kişi
  5000 Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  5000 Adet Twitch Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  2000 Tiktok Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  Rize’den bir kişi
  300 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 40 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10000 Adet Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Diyarbakır’dan bir kişi
  1000 Adet Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 22 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  3000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 33 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  2000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 57 Dakika önce.

  Kastomunu’dan bir kişi
  Large Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  İzmit’den bir kişi
  1000 Adet Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 44 Dakika önce.

  Aksaray’dan bir kişi
  1000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 55 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 51 Dakika önce.

  Kayseri’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 46 Dakika önce.

  Sivas’dan bir kişi
  3000 Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Tekirdağ’dan bir kişi
  100000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 26 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Retweet Satın Aldı.

  Yaklaşık 14 Dakika önce.

  Adana’dan bir kişi
  5000 Sayfa Beğenisi Satın Aldı.

  Yaklaşık 47 Dakika önce.

  Mersin’dan bir kişi
  500 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 19 Dakika önce.

  Malatya’dan bir kişi
  1000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Uşak’dan bir kişi
  Small Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 31 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  5000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 53 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Eskişehir’den bir kişi
  5000 Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  5000 Çekiliş Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 17 Dakika önce.

  Afyon’dan bir kişi
  1000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 39 Dakika önce.

  Kocaelin’den bir kişi
  100.000 Hikaye İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 48 Dakika önce.

  Sinop’dan bir kişi
  2000 Twitter Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 42 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  20.000 Tiktok İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 46 Dakika önce.

  Denizli’den bir kişi
  500 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  250 Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  10000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Retweet Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Burdur’dan bir kişi
  2000 Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  Large Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Yalova’dan bir kişi
  5000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 17 Dakika önce.

  Niğde’den bir kişi
  5000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 20 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  1000 Aylık Oto Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 8 Dakika önce.

  Afyon’dan bir kişi
  1000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Sakarya’dan bir kişi
  3000 Twitch İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 23 Dakika önce.

  Van’dan bir kişi
  5000 Telafili Yabancı Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 34 Dakika önce.

  Amasya’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  1000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  50 Organik Kadın takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 36 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  2000 Telafili Yabancı Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  10.000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  500 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  Large Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Sivas’dan bir kişi
  2000 Tiktok Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Çanakkale’den bir kişi
  1000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 55 Dakika önce.

  Adıyaman’dan bir kişi
  10.000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 27 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  Medium Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  Gaziantep’den bir kişi
  250 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Ardahan’dan bir kişi
  1000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 20 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  Twitter 1000 Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  20.000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 16 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10.000 Youtube Gerçek Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Antalya’dan bir kişi
  1000 Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Niğde’den bir kişi
  500 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 44 Dakika önce.

  Malatya’dan bir kişi
  1000 Facebook İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 25 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  200 Aylık Oto Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 31 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  100.000 Türk İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  Karabük’den bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Ağrı’dan bir kişi
  250 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 13 Dakika önce.

  Kastomunu’dan bir kişi
  100 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 19 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Balıkesir’den bir kişi
  5000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Çorum’dan bir kişi
  5000 Türk İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Eskişehir’den bir kişi
  1000 Tiktok Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 41 Dakika önce.

  Şanlıurfa’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  10.000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 27 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  1000 Twitter Gerçek Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  10.000 Hikaye İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  Medium Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  1000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Konya’dan bir kişi
  2000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Tekirdağ’dan bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 47 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  3000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Düzce’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10.000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Ağrı’dan bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 13 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  1000 Tiktok Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 21 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  2000 Canlı Yayın İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitch Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  1000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  buy follower buy Instagram followers