Türkiye'nin 3 Yıldır en çok tercih ettiği ve güvendiği Sosyal Medya Hizmetleri Ajansı Takipcim.com.tr' ye Hoşgeldin -  +905333502774| [email protected]

Instagram girişim tarihi

Instagram girişim tarihi
İçindekiler

  Instagram girişim tarihi nasıl başarılı oldu? Pek çok sosyal medya kullanıcısı Instagram’ın başarısını merak ediyor. Bu konuda Instagram’dan bahsedeceğiz.

  Instagram’ın 11 yıllık bir geçmişi bulunuyor. Günümüzde popüler bir sosyal medya uygulaması olan Instagram, hızlı bir şekilde büyümesiyle dünyanın en popüler mecralarından biri haline geldi. Sağladığı başarılar ile adını altın harflerle yazdıran platform, yalnızca paylaşım yapmak için değil aynı zamanda gelir elde etmek, para kazanmak için de güzel bir sosyal medya ağı.

  Milyarlarca kullanıcısı bulunan ve dünyanın en büyük sosyal medya ağı olan Instagram hakkında bilinmesi gereken pek çok detay bulunuyor. Instagram’ın kurulmadan önce nasıl ortaya çıktığı, Instagram fikrinin nasıl geliştiği, Facebook’a nasıl satıldığı ve nasıl bu zamanlara kadar geldiği bilgi içerikli konumuzda yer alıyor olacak.

  Instagram ve başarılı girişim tarihi

  Instagram’ın kuruluş hikayesi oldukça ilginç detaylar içeriyor. Hatta öyle ki Instagram günümüzde farklı bir isimde farklı bir konsept ile dahi yer alabilirdi. Çünkü Instagram’ın ilk kuruluş fikri bu şekilde ortaya çıkmamıştı. Instagram’ın ortaya çıkış hikayesinde Foursquare uygulamasının önemli katkıları bulunuyor.

  Kevin Systrom ve Mike Krieger, Stanford Üniversitesi’nde okumuş ikin genç girişimci. Mike Krieger 4 Mart 1986 yılında Brezilya’nın Sao Paulo kentinde dünyaya gözlerini açarken Kevin Systrom 30 Aralık 1983 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletinde doğdu.

  Birbirleriyle arkadaş olan bu iki ortak, bir sosyal medya kurma fikri ortaya atıyor. 2010 yılında Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi pek çok sosyal medya ağı bulunduğu için hiç olmayan, daha önce yapılmamış bir sosyal medya fikri ile ön plana çıkmak istiyorlar. Bu sayede firmaları kısa sürede büyük bir hale gelebilsin.

  Bunun için bir konsept geliştiren ekip, hemen ilk fikirleri ortaya atıyor. Tabii o zamanlar Burbn adı ile anılan sosyal ağın amacı yer işareti ile kullanıcıların paylaşım yapması idi. Kısacası sosyal medya kullanıcıları gittikleri yerde fotoğraf paylaşıp bu yeri işaretleyecek. 

  Uygulamada bir harita bulunacak ve harita üzerinde kullanıcılar o bölgede çekilmiş fotoğrafları inceleyecek, bölgenin nasıl bir yer olduğunu görürken aynı zamanda arkadaş olan kişiler birbirlerinin fotoğraflarına daha kolay erişebilecek.

  Bu fikir ile yola çıkan Burbn, Foursquare uygulamasına oldukça benziyordu. Instagram girişim tarihi için dönüm noktası tam da burada yaşanmıştı. Eğer ki ekip bu fikri kullansaydı belki de Foursquare uygulamasının önüne geçemeyecekti, çünkü buna benzer bir fikir zaten yer alıyordu. Bundan dolayı ekip uygulamanın konseptinde bir değişikliğe gitme kararı aldı.

  Yeni konseptte fotoğraf odaklı bir uygulama geliştirmeye başlamak isteyen ekip önce böyle bir uygulamanın yer alıp almadığına baktı. Fotoğraf odaklı bir sosyal medya uygulamasına rastlamayan ortaklar hemen yeni sosyal medya ağı fikrini uygulamaya başladı.

  Instagram’ın kurulma sebebi

  Instagram’ın kurulma sebeplerinden birisi Mike Krieger ve Kevin Systrom’un yenilikçi bir sosyal medya fikri ile ortaya çıkmasıydı. Bu politika ile yürüyüp geliştirmeye başladıkları yeni platformun Instagram olmasının sebebi ise bir önceki konsept olan Burbn’nin Foursquare’ye benzemesi idi. Ortak hemen Instagram’ı geliştirme çalışmalarına başlar ve yeni konsept için testler yapar.

  Bu uygulamanın adının Instagram olmasının sebebi de şu şekilde belirtiliyor. Ekip, “Instant Camera” ile “Telegram” sözcüğünü birleştirerek ortaya “Instagram” adını koyuyor. Bu şekilde günümüze kadar gelen bu ad, ortaklar tarafından beğenilerek kullanılıyor. Bu sözcüklerin anlamından bahsetmek gerekirse “Instant Camera” hızlı fotoğraf çekimi anlamına geliyor. “Telegram” sözcüğü ise telgraf anlamına geliyor. Instagram’ın sözcük açılımı bu şekilde yer alıyor.

  Instagram’ı fotoğraf odaklı bir paylaşım platformu haline getiren ekip, ilk zamanlar Foursquare özelliklerini de içeriyordu. Yani konum etiketleme ve fotoğrafların harita üzerinde çekildiği konumu gösterme gibi özellikler bu uygulama içerisinde yer alıyordu. Ardından İnstagram'ın büyümesi ile SMM hizmetlerinde instagram izlenme satın al gibi hizmetler ortaya çıkmıştır.

  Instagram uygulamasının büyüme zamanları

  Instagram girişim tarihi konusunda bilinmesi gereken bir diğer detay Instagram’ın gelişme zamanları olarak yer alıyor. Instagram kuruldu ve testler başarılı bir şekilde yapıldı. Artık uygulamayı halka açma zamanı gelmişti. Bunun için hemen ilk paylaşımı yapmaya başlayan firma 16 Temmuz 2010 yılında Instagram’ın ilk paylaşımı olarak tarihe geçen gönderiyi sosyal ağ üzerinde yayınladı. Mike Krieger tarafından paylaşılan bu fotoğraf içerisinde South Beach Limanı’ndan bir görüntü yer alıyordu.

  Instagram halka açıldıkça yapılan kaliteli reklam çalışmaları ile bir anda büyümeye başladı ve etkili bir yükselme kaydetti. Kısa süre içerisinde bir mobil uygulama geliştiren Instagram ekibi, o zamanlar oldukça küçük bir çalışan grubuna sahipti fakat platform kısa sürede 1 milyonun üzerine ulaşmıştı.

  Instagram’ın Facebook’a satılması

  Instagram büyümeye başladıkça birçok firmanın da ilgisini çekiyordu. Bu firmalardan birisi de Mark Zuckerberg’in kurduğu Facebook olarak yer aldı. Facebook, 2004 yılında yayın hayatına The Facebook olarak başlayan bir şirket idi. O zamanlar küçük bir arkadaşlık sitesi olan Facebook günümüzde oldukça büyük bir firma. Facebook şirketi, sosyal medya ağı Instagram’ı 1 milyar $ karşılığında satın alarak kendi bünyesine kattı. Bu satın alım Facebook’a gelecekte büyük paralar kazandıracaktı.

  Instagram platformunun günümüzdeki hali

  Sosyal medya mecrası olan Instagram günümüzde oldukça büyük bir platform haline gelmiş durumda. 2010 yılındaki haline göre pek çok özelliğe kavuşmuş olan uygulama artık eskisi gibi yer almıyor. Eskiden insanlar genel olarak uygulamada diğer arkadaşlarına paylaşım yapmak için burada takılırken günümüzde artık Instagram’da gelir elde etmek popüler oldu. Bunun en önemli nedenlerinden birisi de mecranın çok büyük bir platform haline gelmesi. Bu da  gelir elde etmek isteyenlerin ilgisini çekiyor olmakta.

  Instagram’ın başka platformdan aldıkları

  Instagram’da yer alan fakat önceleri başka platformda bulunan birçok özellik var. Bu özelliklerden birisi de hikayeler özelliği olarak yer alıyor. Hikayeler özelliği daha öncesinde Snapchat üzerinde bulunuyordu. Sonrasında Instagram’a geçen bu özellik diğer uygulamalara da yayıldı. Hikayeler özelliği ile birlikte kullanıcılar 24 saat boyunca görülecek bir hikaye paylaşabiliyor, bu hikayeyi öne çıkanlara ekleyebiliyor.

  Instagram’ın başka platformdan aldığı bir diğer özellik Reels olmakta. Son zamanlarda ortaya çıkan bu yenilik, TikTok uygulamasındaki video paylaşım sistemine benzer bir şekilde yer alıyor. Kullanıcılar Reels özelliği ile birlikte arka plana müzik ekleyerek video çekebiliyor, çeşitli efektlerden yararlanabiliyor.

  Instagram ve özellikleri

  Instagram’da çeşitli özellikler yer alıyor. Günümüzün en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’da yer alan özelliklerden birisi hikayede müzik paylaşımı. Daha önce bulunmayan bu özellik ile birlikte kullanıcılar istediği bir müzikten 15 saniyelik müzik kesiti koyabiliyor.

  Instagram’ın geliştirdiği özelliklerden birisi de IGTV olarak yer alıyor. Bu özelliğin amacı kullanıcıların 1 dakikadan uzun video paylaşabilmesini sağlamak. Normal bir gönderide en fazla 1 dakikalık videolar paylaşılabildiği için bu tür bir hizmet Instagram tarafından sosyal medya kullanıcılarına sunuldu.

  Instagram’da bunun gibi birçok özellik yer alıyor. Bu özellikler arasında yorum sistemi, takip sistemi, beğeni sistemi, etkileşim sistemi, keşfet sistemi gibi özellikler bulunuyor. Instagram girişim tarihi konusu ile birlikte bu konuda sizlere Instagram’ın tarihinden bahsettik.

   

  Dilerseniz instagram oto beğeni satın al kullanarak otomatik beğenilerinizi ziyaretçiye dönüştürebilirsiniz.

  Son Güncelleme: 15 Ocak 2021

  Önceki

  Facebook'un girişim tarihi

  Sonraki

  TikTok nasıl başarılı oldu?

  Yorum Yap
  Haydi! Hizmetimizi yorumla. Bu sayede diğer müşterilere de hizmetimizi anlatmış olup, yardımcı olmuş olursun :)
  Case
  subscibe
  İstanbul’dan bir kişi
  100 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Aydından’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İstanbuldan’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Ortaca’dan bir kişi
  250 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Payas’dan bir kişi
  500 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Ordu’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Edirne’den bir kişi
  5000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Çanakkale’den bir kişi
  10000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Denizli’den bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  10000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Hakkari’den bir kişi
  1000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  İzmit’den bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Kars’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Fethiye’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 12 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  1000 Adet Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Bolu’dan bir kişi
  100 Small Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  3000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  1000 Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 12 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  5000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  1000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  Gaziantep’dan bir kişi
  5000 Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  5000 Adet Twitch Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  2000 Tiktok Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  Rize’den bir kişi
  300 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 40 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10000 Adet Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Diyarbakır’dan bir kişi
  1000 Adet Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 22 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  3000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 33 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  2000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 57 Dakika önce.

  Kastomunu’dan bir kişi
  Large Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  İzmit’den bir kişi
  1000 Adet Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 44 Dakika önce.

  Aksaray’dan bir kişi
  1000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 55 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 51 Dakika önce.

  Kayseri’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 46 Dakika önce.

  Sivas’dan bir kişi
  3000 Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Tekirdağ’dan bir kişi
  100000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 26 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Retweet Satın Aldı.

  Yaklaşık 14 Dakika önce.

  Adana’dan bir kişi
  5000 Sayfa Beğenisi Satın Aldı.

  Yaklaşık 47 Dakika önce.

  Mersin’dan bir kişi
  500 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 19 Dakika önce.

  Malatya’dan bir kişi
  1000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Uşak’dan bir kişi
  Small Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 31 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  5000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 53 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Eskişehir’den bir kişi
  5000 Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  5000 Çekiliş Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 17 Dakika önce.

  Afyon’dan bir kişi
  1000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 39 Dakika önce.

  Kocaelin’den bir kişi
  100.000 Hikaye İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 48 Dakika önce.

  Sinop’dan bir kişi
  2000 Twitter Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 42 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  20.000 Tiktok İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 46 Dakika önce.

  Denizli’den bir kişi
  500 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  250 Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  10000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Retweet Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Burdur’dan bir kişi
  2000 Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  Large Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Yalova’dan bir kişi
  5000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 17 Dakika önce.

  Niğde’den bir kişi
  5000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 20 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  1000 Aylık Oto Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 8 Dakika önce.

  Afyon’dan bir kişi
  1000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Sakarya’dan bir kişi
  3000 Twitch İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 23 Dakika önce.

  Van’dan bir kişi
  5000 Telafili Yabancı Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 34 Dakika önce.

  Amasya’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  1000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  50 Organik Kadın takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 36 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  2000 Telafili Yabancı Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  10.000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  500 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  Large Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Sivas’dan bir kişi
  2000 Tiktok Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Çanakkale’den bir kişi
  1000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 55 Dakika önce.

  Adıyaman’dan bir kişi
  10.000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 27 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  Medium Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  Gaziantep’den bir kişi
  250 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Ardahan’dan bir kişi
  1000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 20 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  Twitter 1000 Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  20.000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 16 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10.000 Youtube Gerçek Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Antalya’dan bir kişi
  1000 Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Niğde’den bir kişi
  500 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 44 Dakika önce.

  Malatya’dan bir kişi
  1000 Facebook İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 25 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  200 Aylık Oto Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 31 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  100.000 Türk İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  Karabük’den bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Ağrı’dan bir kişi
  250 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 13 Dakika önce.

  Kastomunu’dan bir kişi
  100 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 19 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Balıkesir’den bir kişi
  5000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Çorum’dan bir kişi
  5000 Türk İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Eskişehir’den bir kişi
  1000 Tiktok Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 41 Dakika önce.

  Şanlıurfa’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  10.000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 27 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  1000 Twitter Gerçek Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  10.000 Hikaye İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  Medium Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  1000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Konya’dan bir kişi
  2000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Tekirdağ’dan bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 47 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  3000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Düzce’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10.000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Ağrı’dan bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 13 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  1000 Tiktok Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 21 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  2000 Canlı Yayın İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitch Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  1000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.