Türkiye'nin 3 Yıldır en çok tercih ettiği ve güvendiği Sosyal Medya Hizmetleri Ajansı Takipcim.com.tr' ye Hoşgeldin -  +905333502774| [email protected]

Facebook'un girişim tarihi

Facebook'un girişim tarihi
İçindekiler

  Facebook’un girişim tarihi hakkında bilinmesi gereken pek çok detay bulunuyor. Özellikle Facebook kullanıcıları bu detayları merak ediyor.

  Facebook nasıl bir anda bu kadar popüler hale geldi? Nasıl büyüme kazandı? Mark Zuckerberg nasıl başarılı oldu? Facebook fikri nasıl ortaya çıktı? Pek çok kullanıcı bu gibi soruların cevabını öğrenmek istiyor.

  Facebook hakkında bilinmesi gereken pek çok şey var. Bazılarına göre Facebook’un tüm dünyayı ele geçirip her kullanıcı verisine erişmek istediği gibi iddiaları bile bulunuyor. Bu gibi iddialar kısmen doğru kısmen yanlış olarak yer alıyor. Bunun sebebine yazının ilerleyen kısımlarında detaylı bir şekilde değineceğiz.

  2020 yılı itibariyle 2.7 milyarın üzerinde aktif kullanıcısı bulunan Facebook, halen büyümeye devam eden devasa bir platform haline gelmiş durumda. 100’ün üzerinde dil desteği bulunan sosyal medya devi Facebook, 2004 yılından beri büyümeye devam etse de aldığı pek çok eleştiri ile de ön plana çıkıyor.

  Şirketin 2019 yılında elde ettiği gelir 70.7 milyar $ olarak açıklanırken net gelir 18.5 milyar $ olarak belirtildi. Instagram, WhatsApp ve Oculus VR gibi pek çok uygulamaya sahip olan Facebook markasının girişim tarihi hakkında bilinmesi gereken birçok detay yer alıyor.

  Facebook’un girişim tarihi öncesi

  Bu başlık altında Facebook’un henüz kurulmadan önceki fikir ve gelişme döneminden bahsedeceğiz. Yani henüz Facebook ortada yokken Facebook nasıl ortaya çıktı bunu anlatacağız. Dünyada pek çok ünlü iş adamı bulunuyor. Bu iş adamları yaptıkları projeler ile zenginliklerine zenginlik katmaya devam ediyor. Bu iş adamlarından birisi de Mark Zuckerberg olarak yer alıyor. İnternet dünyasına kattığı pek çok proje ile kullanıcılara hizmet sunsa da bazı kullanıcılar tarafından oldukça bol eleştiri alan platformlar haline de gelmiş durumda.

  2000’li yılların başı, henüz Facebook’un ortaya çıkmadığı dönemler. Harvard Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimi bölümünü okuyan Mark, programlama yapmasıyla popüler bir kişi olarak biliniyor. O yıllarda arkadaşlarıyla birlikte bir odada kalan Mark, üniversiteye gidip geliyor, hayatını yaşıyordu. O zamanlarda açtığı bir blog sitesi bulunan Mark’ın özellikle üniversiteden bolca takipçisi bulunuyordu.

  Mark Zuckerberg ve arkadaşları, yeni bir site kurma projesi üzerinde çalışmaya başlar. Pek fikir üzerinde duran ekip, bu konuda henüz net bir karar vermemiştir. Bir süre sonra Mark Facemash adında bir siteyi hizmete sunar. Zuckerberg, bu siteyi hizmete sokmak için üniversitenin veritabanını hackleyerek içerisindeki öğrenci bilgilerini bu siteye aktarmıştır. Binlerce öğrenin bulunduğu bu veritabanında her bir profilde öğrenci bilgileri ve profil fotoğrafları yer alır.

  Daha çıktığı ilk günden popülerliğe kavuşan bu site, erkek öğrenciler tarafından çok sevildi ve takibe alındı. Bu durum özellikle kadın öğrencilerin tepkisine yol açtı ve bazı öğrenciler Harvard Üniversitesi yönetimine giderek Mark’ı şikayet etti.

  Mark Zuckerberg, bu durumdan dolayı disipline gitti ve bu konuda çeşitli bilgiler sundu. Yaşanan bu olayın ardından üniversiteden ayrılan Mark, Facemash’ı bırakarak yeni bir web sitesi projesi üzerinde durmaya başladı.

  Facebook firmasının kuruluşu

  Kod yazmayı çok seven Mark yeni bir proje üzerinde çalışmak için arkadaşlarıyla bir araya gelir ve bir proje arayışına girer. Bunun yanı sıra diğer insanlarla da görüşme gerçekleştirir. Mark’ın aklında kurduğu sosyal ağ projesi genel olarak arkadaşlık sitesi ve insanların birbirleriyle iletişim kurması, bunun yanı sıra paylaşım yapması gibi özelliklerdi.

  Hemen yeni projeye başlayan Mark web sitesini kodlamaya başlar. Facebook’un ilk adı da The Facebook olarak yer alır. Facebook’un ilk kuruluş amacı üniversite öğrencilerinin bir araya gelmesi yani üniversite öğrencilerini hedeflemesi oldu. Kısa sürede Harvard Üniversitesi öğrencilerinin üye olduğu bu site büyümeye devam etti.

  Bir taraftan Mark siteye yeni özellikler eklerken bir taraftan web sitesi üye sayısını arttırdı. Site hızlı bir şekilde gelişirken bazı kişilerin de dikkatini çekti. Bu kişiler Mark’ın projeyi çaldığını iddia eden ekipti. Bunun için Harvard Üniversitesi ile görüşen kişiler, olumlu bir cevap alamayınca olayı mahkemeye kadar götürdüler.

  Facebook’un büyüme dönemi

  Facebook Mark Zuckerberg ve ekibi tarafından gelişmeye devam ederken artık siteye reklam alma zamanı gelmiştir. Bu bağlamda Facebook ekibinde yer alan bir kişi hemen finans kaynağı arayışı koyulur. İlerleyen dönemlerde Facebook’ta reklamlar gösterilmeye başlanır. Facebook hızla büyümeye devam ederken diğer üniversitelere de açılır ve Facebook’un üniversite ağı daha da genişler.

  Facebook’un adının değişmesi de bir yemekte gerçekleşir. Yemeğe katılan pek çok katılımcı The Facebook olan web sitesinin adının Facebook olarak öğrenir ve firma artık bu şekilde hizmet sunmaya başlar. Kısa sürede 1 milyona ulaşan Facebook’un günümüzde 2.7 milyar aktif kullanıcısı olduğunu da unutmayalım.

  Mark Zuckerberg ve Facebook çalışanları Facebook’u daha çok geliştirmeye devam ederken kendisi ileride pek çok dava ile de karşılaşmış bulunuyor. Bu davalar ile baş eden Mark, son olarak kişisel verileri izinsiz kullandığı yönünde bir dava ile karşılaşmıştı.

  Günümüzde Facebook

  Facebook bir süre üniversite öğrencilerine hizmet verirken sonraları tüm dünyaya açılır ve artık her kullanıcı Facebook’u kullanmaya başlar. Facebook büyümeye devam ederken yeni özelliklerle gelişir ve daha iyi bir platform haline gelir. Facebook oyunları, Facebook sayfaları, Facebook işletmeleri gibi pek çok özellik Facebook uygulaması içerisinde kendine yer bulur.

  Şirketin satın aldığı ve sahip olduğu uygulamalar

  Facebook şirketinin günümüzde satın aldığı ve sahip olduğu birçok uygulama bulunuyor. Facebook şirketine ait uygulamalar arasında Instagram yer almaktadır. Facebook uygulamasının amacı arkadaşlık kurmak ve paylaşım yapmak iken Instagram’ın amacı fotoğraf ve video paylaşmak. Tek bir paylaşımda en fazla 10 fotoğraf ve videonun paylaşıldığı Instagram’ın genel amacı fotoğraf kolajı olmaktadır.

  WhatsApp’ı da satın alan Facebook, WhatsApp ile birlikte sohbet hizmeti sunuyor. Bunun yanı sıra sanal gerçeklik alanında gelişme gösteren Oculus VR hizmeti de Facebook şirketine ait bir marka. Aynı şirketin sahip olduğu uygulamalar sayesinde facebook video izlenme satın al gibi bir çok özelliği beraberinde getiriyor.

  Facebook’a karşı yapılan eleştiriler

  Facebook bu zamana kadar pek çok eleştiri aldı. Bill Gates’in aşı komplosu teorilerine göre daha çok eleştiriye sahip olan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, günümüze kadar çeşitli davalar ile de karşılaşan bir kişi oldu.

  Örneğin geçtiğimiz yıllarda kişisel verilerin izinsiz bir şekilde toplandığına dair kendisine açılan bir davayı kaybeden ve bazı kişilere tazminat davası ödemeye mahkum edilen Mark, Facebook’ta yüz tanıma sistemi ile kullanıcının izni olmadan kullanıcının yüzünü tarayıp işlediği ortaya çıkmıştı. Bu durum haber sitelerinde büyük yankı uyandırmıştı.

  Facebook ve Mark Zuckerberg’in yaşadığı bir diğer durum ise son günlerde meydana geldi. WhatsApp’ın gizlilik politikasının değişmesi ve verilerin Facebook şirketine aktarılmaya başlanması pek çok kullanıcının dikkatini çeken bir durum oldu. Twitter üzerinde WhatsApp silme hareketini gündeme taşıyan kullanıcılar, Facebook’a karşı tepkilerini gösterdi.

  İşin aslına bakıldığında zaten verilerin toplandığı fakat gizlilik politikası güncellemesi ile tüm verilerin tek bir alanda toplanacağı anlaşılıyor fakat kullanıcılar olayı tam anlamadan eleştirdikleri için böyle bir durum ortaya çıkıyor. Yani daha önceden de Facebook verileri topluyordu.

  Son Güncelleme: 12 Ocak 2021

  Önceki

  YouTube SEO kuralları yükselmeyi sağlıyor

  Sonraki

  Instagram girişim tarihi

  Yorum Yap
  Haydi! Hizmetimizi yorumla. Bu sayede diğer müşterilere de hizmetimizi anlatmış olup, yardımcı olmuş olursun :)
  Case
  subscibe
  İstanbul’dan bir kişi
  100 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Aydından’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İstanbuldan’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Ortaca’dan bir kişi
  250 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Payas’dan bir kişi
  500 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Ordu’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Edirne’den bir kişi
  5000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Çanakkale’den bir kişi
  10000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Denizli’den bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  10000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Hakkari’den bir kişi
  1000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  İzmit’den bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Kars’dan bir kişi
  5000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  1000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Fethiye’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 12 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Adet Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  1000 Adet Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Bolu’dan bir kişi
  100 Small Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  3000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  1000 Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 12 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  5000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  1000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  Gaziantep’dan bir kişi
  5000 Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  5000 Adet Twitch Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  2000 Tiktok Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  Rize’den bir kişi
  300 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 40 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10000 Adet Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Diyarbakır’dan bir kişi
  1000 Adet Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 22 Dakika önce.

  Bursa’dan bir kişi
  3000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 33 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  2000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 57 Dakika önce.

  Kastomunu’dan bir kişi
  Large Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  İzmit’den bir kişi
  1000 Adet Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 44 Dakika önce.

  Aksaray’dan bir kişi
  1000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 55 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  5000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 51 Dakika önce.

  Kayseri’den bir kişi
  2000 Adet Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 46 Dakika önce.

  Sivas’dan bir kişi
  3000 Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Tekirdağ’dan bir kişi
  100000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 26 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Retweet Satın Aldı.

  Yaklaşık 14 Dakika önce.

  Adana’dan bir kişi
  5000 Sayfa Beğenisi Satın Aldı.

  Yaklaşık 47 Dakika önce.

  Mersin’dan bir kişi
  500 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 19 Dakika önce.

  Malatya’dan bir kişi
  1000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Uşak’dan bir kişi
  Small Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 31 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  5000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 53 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Eskişehir’den bir kişi
  5000 Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Artvin’den bir kişi
  5000 Çekiliş Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 17 Dakika önce.

  Afyon’dan bir kişi
  1000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 39 Dakika önce.

  Kocaelin’den bir kişi
  100.000 Hikaye İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 48 Dakika önce.

  Sinop’dan bir kişi
  2000 Twitter Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 42 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  20.000 Tiktok İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 46 Dakika önce.

  Denizli’den bir kişi
  500 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  250 Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  10000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Retweet Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Burdur’dan bir kişi
  2000 Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  Large Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Yalova’dan bir kişi
  5000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 17 Dakika önce.

  Niğde’den bir kişi
  5000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 20 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  1000 Aylık Oto Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 8 Dakika önce.

  Afyon’dan bir kişi
  1000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  Sakarya’dan bir kişi
  3000 Twitch İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 23 Dakika önce.

  Van’dan bir kişi
  5000 Telafili Yabancı Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 34 Dakika önce.

  Amasya’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  1000 Youtube Türk Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  50 Organik Kadın takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 36 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  2000 Telafili Yabancı Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  10.000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 18 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  500 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  Large Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Sivas’dan bir kişi
  2000 Tiktok Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Çanakkale’den bir kişi
  1000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 55 Dakika önce.

  Adıyaman’dan bir kişi
  10.000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 27 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  Medium Combo Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.

  Gaziantep’den bir kişi
  250 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Ardahan’dan bir kişi
  1000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 20 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  Twitter 1000 Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  İzmir’den bir kişi
  20.000 Tiktok Gerçek İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 16 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10.000 Youtube Gerçek Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Antalya’dan bir kişi
  1000 Telafili Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 28 Dakika önce.

  Niğde’den bir kişi
  500 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 44 Dakika önce.

  Malatya’dan bir kişi
  1000 Facebook İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 25 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  200 Aylık Oto Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 31 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 3 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  100.000 Türk İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  Karabük’den bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Ağrı’dan bir kişi
  250 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 13 Dakika önce.

  Kastomunu’dan bir kişi
  100 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 19 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  2000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 4 Dakika önce.

  Balıkesir’den bir kişi
  5000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Çorum’dan bir kişi
  5000 Türk İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 2 Dakika önce.

  Eskişehir’den bir kişi
  1000 Tiktok Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 41 Dakika önce.

  Şanlıurfa’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  10.000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 27 Dakika önce.

  Mugla’dan bir kişi
  1000 Twitter Gerçek Türk Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 10 Dakika önce.

  Hatay’dan bir kişi
  10.000 Hikaye İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 15 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  Medium Combo Türk Paket Satın Aldı.

  Yaklaşık 30 Dakika önce.

  Trabzon’dan bir kişi
  1000 Facebook Sayfa Beğeni Satın Aldı.

  Yaklaşık 6 Dakika önce.

  Konya’dan bir kişi
  2000 Organik Kadın Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 11 Dakika önce.

  Tekirdağ’dan bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 47 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitter Reetwet Satın Aldı.

  Yaklaşık 50 Dakika önce.

  Osmaniye’den bir kişi
  3000 Facebook Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Dakika önce.

  Düzce’dan bir kişi
  100 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 7 Dakika önce.

  İstanbul’dan bir kişi
  10.000 Organik Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 1 Saat önce.

  Ağrı’dan bir kişi
  1000 Çekilişli Türk Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 13 Dakika önce.

  Aydın’dan bir kişi
  1000 Tiktok Gerçek Takipçi Satın Aldı.

  Yaklaşık 21 Dakika önce.

  Kocaeli’den bir kişi
  2000 Canlı Yayın İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 35 Dakika önce.

  Ankara’dan bir kişi
  3000 Twitch Video İzlenme Satın Aldı.

  Yaklaşık 5 Dakika önce.

  Antalya’dan bir kişi
  1000 Youtube Yabancı Abone Satın Aldı.

  Yaklaşık 9 Dakika önce.